Україна та Велика Британія посилять співпрацю для швидшого енергетичного переходу
Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков провів онлайн-зустріч з представниками Міністерства енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності (Net Zero) Великої Британії та Посольства Великої Британії в України. Під час зустрічі сторони обговорили розширення партнерства між країнами у сфері зеленої енергетики, зокрема в межах діючого інструменту - Координаційної групи з надання допомоги енергосектору України G7+. Електроенергія буде найефективнішим енергоносієм для кліматично дружньої економіки. Майбутнє нашої країни - за чистою ядерною та відновлюваною енергетикою.
Зелена трансформація може бути успішною в тому разі, якщо буде залучено достатньо приватного капіталу, тому зараз важливо активно комунікувати плани з відновлення та реформування сектору. Звісно, необхідна також потужна державна підтримка, доступність фінансування, гарантій та технологій.
Учасники зустрічі обговорили плани зі зростання встановленої потужності вітро- та сонячної генерації, реалізації проєктів з виробництва зеленого водню та локалізації в Україні виробництва необхідного обладнання.
Україна має плани до 2050 року збільшити частку відновлюваної генерації у загальному енергоміксі до 50%.
До 2050 року більша частина світової електроенергії вироблятиметься з відновлюваних джерел, і Україна не буде винятком. Сучасна трансформована енергетична система є ключем до досягнення кліматичних цілей та перетворення України в енергетичний хаб Європи. Таке зростання ВДЕ стане поштовхом для розвитку інших секторів економіки.