ІННОВАТОРИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ УКРАЇНИ
Для українського бізнесу стартує нова програма «Інноватори енергоефективності України»
Її завдання – підтримати українські компанії в їх прагненні впровадити інноваційні рішення, здійснити енергоефективну трансформацію та стати більш конкурентними.
«Енергоефективність актуальна з багатьох аспектів. Це і енергобезпека, і потреби у відбудові, і конкурентоздатність, і євроінтеграція. Тому важливо допомогти бізнесу ставати енергоефективними та енергетично стійкими. На державному рівні створено Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації. Вже запроваджується Національна платформа декарбонізації із цілою низкою сервісів: від навчання до фінансових інструментів.
Глобальна ціль програми — сформувати нове покоління лідерів, що мислять на перспективу, та сприятимуть сталому розвитку країни.
Ініціатива реалізується ГО «Impact Force» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Держенергоефективності, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес, за підтримки проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні", що виконується GIZ Ukraine (Energy Efficiency and Climate Projects) за дорученням уряду Німеччини та співфінансування уряду Швейцарії.
Проходить збір заявок від інноваторів, які мають як ідеї, так і готові рішення у галузі енергоефективності, спрямовані на зелену трансформацію та стале впровадження змін у сфері використання енергоресурсів.
З-поміж заявників буде обрана 30-ка фіналістів для зустрічі з міжнародними експертами та потенційними покупцями.
У програмі можуть взяти участь організації та компанії, які зареєстровані й працюють в Україні щонайменше рік, а також мають не менше трьох штатних працівників.
Основна мета - визначити інноваційних гравців ринку енергоефективності та надати їм навички та знання, необхідні для здійснення суттєвих змін в енергетичному секторі та економіці України загалом. Програма не обмежується традиційною бізнес-освітою, оскільки вона не лише задовольняє безпосередні бізнес-потреби учасників, але й розвиває культуру стійких та інноваційних енергетичних рішень.
- • Оцінку потреб бізнесів для визначення та задоволення безпосередніх, середньострокових та довгострокових потреб учасників.
- • Цільові експертні консультації та управлінську допомогу від першокласних міжнародних і місцевих експертів.
- • Розробку мапи зацікавлених сторін із щонайменше 50 ключових організацій і підприємств у різних секторах, які пропонують або виробляють інноваційні енергетичні рішення в Україні.
- • Організація Демодня, під час якого 30 фіналістів зустрінуться з міжнародними експертами та потенційними покупцями.
- • Створення мережі інноваційних гравців ринку у сфері енергоефективності.