ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ХАБ
Понад 5 тисяч тонн енергетичного обладнання надійшло до України від партнерів - Європейського Союзу, держав - членів та їхніх компаній для підтримки енергетичного сектору. В рамках створеного за ініціативи Єврокомісії Фонду підтримки енергетики України наразі здійснюються закупівлі вкрай необхідного обладнання на більш ніж 110 мільйонів євро.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму виступі на саміті «Україна - ЄС», який відбувся 3 лютого у Києві.
Ми цінуємо позитивну оцінку Європейської Комісії нашого прогресу у сфері енергетики. Саме у європейській інтеграції ми бачимо зміцнення стабільності та стійкості нашої енергетичної системи. Докладаємо активних зусиль з інтеграції наших енергетичних ринків. Більше того, Україна стане одним з найбільших європейських енергетичних хабів. Очільник Міненерго також зазначив, що Україна має розгалужену та гнучку газотранспортну систему і найбільші в Європі підземні газові сховища.
Маємо також потужну гідроакумулюючу інфраструктуру, а у поєднанні з іншими технологіями зберігання електроенергії маємо стати також хабом з її накопичення. З урахуванням очікуваного дефіциту електроенергії в Європі Україна допоможе балансувати європейську енергосистему.
Важливою є увага і до атомної енергетики, адже Україна - перша держава у світі, яка диверсифікувала постачання ядерного палива, відмовившись від російського, і наразі ділиться досвідом з іншими державами-партнерами. Це наш внесок у зменшення залежності світу від ядерної енергетики держави-терориста. Ми будемо розвивати зелену енергетику, яка буде інтегрована в європейську економіку. Зокрема, цього року плануємо ввести в експлуатацію до 500 МВт потужностей. Стійкість енергетичної системи також буде збільшена завдяки децентралізації та енергетичній ефективності. Україна вже робить свій внесок в енергетичну безпеку Європи.